Podlahové vytápění

Vstupte do svého domova s hřejivým pocitem u nohou!

Nároky na kvalitu životního prostředí se neustále zvyšují. To, co nám pomáhá vytvářet tepelnou pohodu, jsou v dnešní době systémy pro vytápění i chlazení s optimálním výkonem pro zajištění dlouhodobě komfortního klimatu. Proto ani nepřekvapuje, že se investoři při volbě moderního a pokrokového systémového řešení stále častěji rozhodují pro podlahové, stěnové i stropní systémy pro vytápění a chlazení.

Vytvořme společně moderní energetické řešení! Kontaktujte nás přes formulář  níže.

 

Výběr topného a chladícího systému

Účinnost systémů zajišťuje každý den optimální, přesně nastavitelný průběh profilu teplot v místnosti. Negativní vlivy na prostředí v místnosti (například víření vzduchu, průvan nebo nahromadění tepla) patří tak minulosti.

Dlouholetá inovační činnost německé firmy Roth významně přispěla k tomuto vývoji. Rozhodujícími kritérii při výběru topného a chladícího systému jsou komfort uživatele, architektonická volnost, i úspora energie a hygiena.

Realizujeme jak teplovodní, tak elektrické podlahové vytápění. Společnost ALPHATEC comfort system s.r.o. je dlouholetý spolehlivý partner, který stojí po našem boku od začátku. Společnými silami Vám dodáváme a montujeme podlahové vytápění a chlazení do Vašich domovů.

Efektivita a další výhody

Čím je plocha sálajícího tepla větší, tím je vytápění prostoru účinnější a hospodárnější. Vzhledem k rozdílnému působení sálavého (podlahové) a konvekčního (radiátory) typu vytápění je u podlahového topení možné snížit teplotu vzduchu v místnosti o 1-2 °C, aniž by se pro člověka snížila tepelná pohoda. Z toho vyplývající úspora energie od 6 do 12 % mluví sama za sebe, jako nižší teploty v systému. Včetně nejlepších předpokladů pro kombinaci s nízkoteplotními zdroji jako jsou např. tepelná čerpadla.

Další kladné body získává systém i z hygienického hlediska. Životní podmínky pro bakterie a roztoče jsou vysoušením limitovány a odpadá také nutnost čištění topných těles.

 
 

Instalace podlahového vytápění

Na obrázku vidíte celkovou skladbu podlahového vytápění, kdy se na podkladní beton naskládá izolant. Poté přichází na řadu Roth systémová deska s označením Flipfix® která odděluje izolant od následné vrstvy betonu, či anhydridu. Totéž platí pro dilatační pás, který je po obvodu místnosti nalepen a zajišťuje, aby podlaha mohla pracovat.

Používáme kvalitní 5-ti vrstvou vytápěcí trubku s kyslíkovou bariérou podle DIN 4726 s dodatečným PEX pláštěm pro zvýšenou mechanickou odolnost. Černé spony jsou součástí systému Roth, originál Tacker-Ex® spona udrží trubku při zalévání, aby takzvaně nevyplavala.

Po instalaci..

Tlaková zkouška je prováděná ihned po instalaci na tlak 5 barů a minimálně na 24 hodin. Samozřejmostí je celkové naplnění systému, opatření potřebnými aditivy jako jsou biocidní přípravky proti vytváření bakterií, inhibitory koroze atd.

Nakonec proběhne kompletní zregulování podlahového vytápění. Tepelná pohoda je individuální věc každé rodiny. Proto Vám rádi ukážeme, jak přesně svůj podlahový systém ovládat a doladit na takovou úroveň, která Vám bude nejvíce vyhovovat.

 
 

Automatické termostatické hlavice

Na Vaše přání instalujeme i automatické termostatické hlavice, které udržují teplotu v místnosti, kde se nachází termostat. V rámci pohodlí je to to nejlepší, co můžeme nabídnout. Odpadá chození k rozdělovači a nastavování průtoků manuálně. A tím zajistíme ve Vašem domě ten největší komfort, jaký si dokážete představit.

Pro Váš dům zajistíme kompletní řešení vytápění a regulace, které stojí na našich dlouholetých zkušenostech a desítkách instalací. Zajišťujeme také kompletní servis systémů.

Největší výhody podlahového vytápění

✔  Místnost je rovnoměrně vytápěna

✔  Vzduch v místnosti nevíří prach

✔  Nezabírá užitný prostor v místnosti pod okny

✔  Lze ho instalovat pod téměř všechny druhy podlah

✔  Absence horkých povrchů zvyšuje bezpečnost

 

Kontaktní formulář

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ: