Tepelná čerpadla

Zima se stává příjemnou. Tepelná čerpadla mění pravidla hry!

S každým ochlazením přichází výzva udržet naše domovy v teple. Tepelná čerpadla jsou klíčem, který otevírá brány k účinnému vytápění, a přitom šetří naše peníze i planetu. Tepelná čerpadla jsou zařízení, která využívají energii z nízkopotenciálního zdroje tepla pro ohřev vody a vytápění. Jako zdroj využívají energii země, vzduchu nebo vody.

V současné době jsou tato zařízení na vysoké úrovni, jsou velmi tichá a úsporná. Instalují se na rodinné domy, bytové domy, komerční budovy nebo na spoustu jiných aplikací, kde je potřebná teplá voda či kvalitní vytápění.

 

Vytvořme společně moderní energetické řešení! Kontaktujte nás přes formulář  níže.

 

Tepelné čerpadlo země/voda

Tento typ tepelného čerpadla funguje na principu, že je teplo o nízké teplotě odebíráno ze země a předáváno přes chladivový okruh, který je naplněn chladivem o nízké teplotě varu a pomocí kompresoru je chladivo stlačeno. Tímto stlačením chladiva se dosáhne vysoké teploty, která se předá do topné soustavy.

Hlavní výhodou je, že země je dobrým a stálým akumulátorem tepla pro tepelné čerpadlo. Tento princip tepelného čerpadla dělíme ještě na zemní kolektor a hlubinné vrty. Teplota je ve větších hloubkách stálejší (pro představu v necelých dvou metrech je okolo 7 až 13 °C). Hlubinné vrty pro tepelná čerpadla sahají až do hloubky stopadesáti metrů a tam je přirozeně teplota stálejší a ještě vyšší.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda

U tepelného čerpadla vzduch/voda se teplo čerpá ze vzduchu přes výparník, přes který proudí venkovní vzduch. Největší výhodou je snadná instalace a nízká cena. Princip fungování vychází z tepelného čerpadla vzduch/vzduch (klimatizace). Největší nevýhoda tohoto systému je závislost na teplotě venkovního vzduchu. Dnes jsou ale již tato tepelná čerpadla natolik vyspělá, že efektivně pracují i při teplotách okolo -20 °C.

V současnosti je tento způsob vytápění nejvíce instalovaný systém tepelných čerpadel. Pořizovací náklady na tento způsob vytápění je pro rodinný dům přibližně
200 až 300 tisíc Kč.

 
 

Nová zelená úsporám

Nespornou výhodou je, že stát nabízí možnost čerpat dotace na tepelná čerpadla z programu Nová zelená úsporám až do 140 000 Kč nebo Kotlíkové dotace, a to až do výše 180 000 Kč. Naše společnost E-Sea s. r. o. disponuje potřebnými certifikáty a zkušenostmi, které jsou pro získání dotací nezbytné.

Nová zelená úsporám

Tepelné čerpadlo = úspora

Pokud se rozhodnete pro tepelné čerpadlo, tak budete mít možnost využívat výhodnější sazbu elektrické energie, a to nejen pro vytápění, ale také na ohřev teplé vody a provoz celé budovy jako je svícení, spotřebiče, vaření aj. Provoz tepelného čerpadla je naprosto bezobslužný, nemusíte se starat o čištění kotle a doplňování paliva. Výhodou také je, že instalací tohoto systému topení odpadá povinnost provádět revize komínu a kotlů.

Dnes můžete také bez problémů ovládat tepelná čerpadla přes webový prohlížeč nebo přes aplikaci v chytrém telefonu, což umožní nadstandardní komfort domova. Tepelnou pohodu Vašeho domu máte jen ve svých rukách.

 
 

Instalujeme švédská tepelná
čerpadla NIBE

Společnost NIBE, která je předním producentem tepelných čerpadel pochází ze Švédska a má více jak padesátiletou tradici. V nabídce této společnosti naleznete kromě tepelných čerpadel vzduch-voda či země-voda například ventilační tepelná čerpadla, rekuperační jednotky, systémové vnitřní jednotky a regulace, akumulační nádrže nebo ohřívače vody.

Nejvíce instalovaná revoluční jednotka naší firmou:

Tepelné čerpadlo vzduch – voda NIBE F2120

TEPELNÉ ČERPADLO NIBE F2120

Vysoce efektivní provoz až do venkovní teploty -25 °C

 

Velmi vysoká výstupní teplota až 65°C dosažitelná pouze provozem kompresoru

 

Kompresor s řízeným výkonem, který se vždy přizpůsobí aktuální potřebě tepla, a tak maximálně optimalizuje provozní náklady

Největší výhody tepelného čerpadla

✔ Úspora nákladů na vytápění a ohřevu teplé užitkové vody

✔ Snadné ovládání

✔ Chytré a ekologické řešení

✔ Spolehlivost a dlouhá záruka

✔ Dlouhá životnost

✔ Nenáročné na prostor

Tepelné čerpadlo je momentálně jednou z nejlepších možností vytápění Vašeho domova.

Kontaktní formulář

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ: